Ukraina 30 PL

Od suwerenności do konkurencyjności. 30 lat współpracy – Forum Gospodarcze Polska-Ukraina

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza zapraszan na Forum Gospodarcze Polska-Ukraina „Od suwerenności do konkurencyjności. 30 lat współpracy”

Rejestracja: https://forum-gospodarcze-polska-ukraina-30-lat-wspolpracy.konfeo.com/pl/groups
Udział na podstawie zaproszenia otrzymanego od organizatora.

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza jest tylko o rok młodsza od niepodległej Ukrainy. Od 29 lat Izba wspomaga przedsiębiorców, asystuje inwestorom, zabiega o lepsze regulacje i łatwiejsze procedury w handlu, przekraczaniu granicy i zatrudnianiu pracowników. W trudnym, bo covidowym 2020 roku wzrosły obroty handlowe między Polską i Ukrainą! Polska jest dziś dla Ukrainy drugim – po Chinach! – największym rynkiem eksportowym. Niebawem możemy osiągnąć poziom 10 mld USD w polsko-ukraińskiej wymianie handlowej.

Czyja to zasługa? 17 tys. polskich podmiotów uczestniczy w wymianie handlowej z Ukrainą oraz ok. 13,5 tys. polskich firm eksportuje towary w Ukrainę.

W Polsce działa ponad 16,5 tys. firm, w których przynajmniej jeden ze współwłaścicieli/ akcjonariuszy jest obywatelem Ukrainy lub ukraińskim podmiotem prawnym (ponad 17 proc. ogólnej liczby firm z kapitałem zagranicznym w Polsce) . W 2001 takich firm było tylko 28.

O historii i o wspólnych wzywaniach przyszłości chcemy rozmawiać na Forum Gospodarczym Polska- Ukraina.
Zapraszamy!

Skip to content