Ukraina 30 PL

Warsztaty z Ukrainą w sercu

Z okazji 25 rocznicy Niepodległości Ukrainy Fundacja WiWa zaprasza na warsztaty „Z Ukrainą w sercu” dla dzieci w tym dzieci z niepełnosprawnościami. Warsztaty będą odbywać się bezpłatnie dla wszystkich chętnych. Celem wydarzenia jest integracja społeczna dzieci z niepełnosprawnościami oraz przybliżenie mieszkańcom Wrocławia kultury ukraińskiej

Warsztat I.  Recyklingowe słoiki “Od pola do stołu”
Dzieci poznają historię recyklingu, dowiedzą się o wynalazkach związanych z recyklingiem oraz o działaniach proekologicznych na co dzień. Warsztat polega na ozdabianiu zużytych słoików w ten sposób, aby mogły zostać wykorzystane jako świeczniki. Malowanie na szkle uczy cierpliwości, dbałości o detale, a jednocześnie jest świetną zabawą dla każdego.

Warsztat II. Ziarenkowy obraz natury “Podkowa szczęścia”
Praca z naturalnym materiałem (różne rodzaje zbóż, ziaren, nasion) doskonale trenuje delikatne zdolności motoryczne rąk. Również takie działania pomagają wychować cierpliwość, pracowitość i wytrwałość u dzieci.

Warsztat III. Lalka-motanka – amulet ukraińskiej rodziny
Dzieci zapoznają się z historią lalki-motanki. Poznają także techniki ich tworzenia. Motanie lalek to niezwykłe zajęcie, podczas którego panuje klimat pełen pozytywnego nastawienia i wzajemnych inspiracji. Nie trzeba mieć nadzwyczajnego talentu, aby taką lalkę-talizman wykonać samodzielnie. Wystarczą dobre chęci i trochę wyobraźni.

Fundacja WiWa powstała by nieść pomoc dzieciom i młodym ludziom do 25 lat dotkniętych chorobą nowotworową i ich rodzinom, w tym również osób niepełnosprawnych i ich rodzinom bez względu na miejsce zamieszkania, obywatelstwo i narodowość.

Skip to content